Filipović i Ivović predvodili Pro Reko do nove ubedljive pobede

10-03-2018

Posle dve teške utakmice, u finalu Kupa Italije protiv Breše (7:5) i u domaćem šampionatu protiv Sport Menadžmenta (8:7), Pro Reko je lako pobedio Florenciju rezultatom 19:7. Aktuelni šampion do 17. pobede u prvenstvu je stigao bez problema, a najraspoloženiji su bili Filip Filipović i Aleksandar Ivović, sa po četiri postignuta gola.

Pitanje pobednika nije se postavljalo, pošto je sve bilo jasno posle osam minuta igre, kada je domaćin vodio 6:1. Filipović je započeo seriju, a potom su mrežu gostiju tresli Ivović, Mateo Aikardi, zatim ponovo Filipović, Giljermo Molina i Lorenco Bruni. Usledio je period bolje igre Florencije, koja je do sredine druge četvrtine prišla na 6:3, ali su se zatim ponovo probudili domaći. Pogađali su Ivović, dva puta Kalonja i u poslednjoj sekundi prvog poluvremena Filipović, za sigurnih 10:3 posle dve četvrtine. Mreža gostiju konstantno se tresla i u nastavku, pa je Pro Reko rutinski priveo meč kraju.

Pored Filipovića i Ivovića, efikasni su bili i Frančesko Di Fulvio, odnosno Bruni, sa po tri gola.

Pro Reko – Florencija 19:7 (6:1, 4:2, 6:2, 3:2)

Pro Reko: Volarević, Di Fulvio 3, Kalonja 2, Bruni 3, Molina 1, Garaventa, Ivović 4, Ečenike 1, Figari, Filipović 4, Aikardi 1, Gito, Masaro.

Florencija: Maurizi, Generini, Eškert, Kopoli, F. Turčini 1, Bini 1, T. Turčini 1, Dani, Raci, Tomašić 1, Astarita 2, Di Fulvio 1, Samarko.