Filipović napunio mrežu Ortiđe, Pro Reko na fajnal-foru Kupa

08-10-2017

Vaterpolisti Pro Reka plasirali su se na finalni turnir Kupa Italije, pošto su ostvarili i drugu pobedu u grupnoj fazi. Posle trijumfa protiv Savone, aktuelni šampion i branilac trofeja savladao je Ortiđu rezultatom 13:9. U poslednjoj utakmici u Boljasku, Pro Reko će u nedelju od 18 sati igrati protiv Sport Menadžmenta.

Ortiđa je pružila odličan otpor Pro Reku i posle 2:2 u prvoj četvrtini, na poluvremenu je ekipa Vladimira Vujasinovića imala prednost od 5:4. Tek u trećem periodu šampion je stekao veću razliku, a u poslednjih osam minuta je rutinski održavao prednost. Filip Filipović je bio najefikasniji sa pet golova, a dva je postigao iz peterca.

Pored njega, u strelce su se po dva puta upisali Dušan Mandić, Frančesko Di Fulvio i Nikolo Gito, a po gol su dodali Lorenco Bruni i Gonzalo Ečenike.