Filipović odveo Srbiju u četvrtfinale OI

15-08-2016

Srbija se plasirala u četvrtfinale Olimpijskih igara, pošto je u petom kolu posle preokreta savladala Japan rezultatom 12:8. Briljirao je Filip Filipović, strelac šest golova. Delfini će se za polufinale boriti sa reprezentacijom Španije, koja je zauzela prvo mesto u grupi B, ispred Hrvatske, Italije i Crne Gore.

Srbija je počela jako loše i protiv Japana. Napad ponovo nije funkcionisao, a danas je protiv slabijeg rivala “zakazala” i odbrana. Poveo je Japan posle 60 sekundi preko Okave, a posle pogotka Filipa Filipovića iz peterca, Japanci su nanizali još tri i poveli 4:1. Srbiji u tim momentima ništa nije polazilo za rukom. Slobodan Nikić je smanjio prednost protivnika, ali je Takei po treći put matirao Mitrovića i njegova ekipa je na kraći odmor otišla sa rezultatom 5:2.

Nizali su se napadi Srbije u nastavku, ali su mreže dugo mirovale. U završnici prvog poluvremena ekipa Dejana Savića se probudila i golovima Filipovića, Pijetlovića i Mandića za svega dva minuta stigla do izjednačenja – 5:5.

Savić je na pauzi promenio golmana, pa je Mitrovića na golu zamenio Gojko Pijetlović. Serija Srbije je nastavljena i Filipović je pogodio za prvo vođstvo. Isti igrač je minut kasnije povisio prednost, da bi Kadono prekinuo seriju (7:6). Međutim. Srbija je nastavila da igra u istom ritmu i golovima Pijetlovića i Mitrovića stigla je do 9:6 sredinom treće četvrtine. Do kraja te deonice zaostatak je smanjio Takei iz peterca, a sve dileme oko pitanja pobednika otklonio je Filipović početkom poslednjeg perioda. Najbolji igrač Srbije na današnjem meču sa još dva gola povisio je na 11:7 i pet i po minuta pre kraja sve je bilo jasno.

Pored Filipovića, koji je postigao šest golova, istakao se i Pijetlović sa dva, dok su po jedan postigli Mandić, Ćuk, Nikić i Mitrović. Kod Japana je blistao Koji Takei sa pet golova.

Srbija će se u četvrtfinalu sastati sa Španijom, koja je bila prva u grupi B. Taj meč igra se u utorak od 21:30 po srpskom vremenu.