Filipović predvodio Pro Reko do pobede u italijanskom derbiju u LŠ

03-11-2018

Vaterpolisti Pro Reka pobedili su u gostima Brešu 9:8, u drugom kolu Lige šampiona i velikom italijanskom derbiju. Najraspoloženiji u reprizi četvrtfinala Lige šampiona iz prošle sezone bio je srpski vaterpolista, Filip Filipović sa tri gola.

Ratko Rudić nije mogao da računa na Mišela Bodegasa i Dušana Mandića. Breša je u prvih osam minuta imala četiri prilike sa igračem više, a prvu je iskoristila, kada je Mlađan Janović bio precizan. Ubrzo je Frančesko Di Fulvio izjednačio, a dva minuta kasnije Filip Filipović je lepim pogotkom na isteku napada je doneo preokret.

Na početku drugog perioda gosti su dobili igrača više, a Filipović je ponovo pronašao put do mreže Marka Del Lunga. Već u narednom napadu Aleksandar Ivović je iz peterca povisio na 4:1. Smanjili su domaći golom Petra Filjolija, na isteku napada sa igračem više, a posle nekoliko minuta bez golova, Mateo Aikardi se upisao u strelce.

Breša je u prvom poluvremenu imala čak devet prilika sa igračem više, a u poslednjem minutu drugog perioda Stefano Ruerato je iz takve situacije postigao treći gol za svoj tim. Međutim, odmah je Filipović vratio tri gola prednosti Pro Reku i na odmor se otišlo sa 6:3.

Alesandro Veloto je povisio na 7:3, a zatim je Breša, opet iz dve situacije sa igračem više, golovima Kristiana Prešutija prišla na 7:5. Sredinom te četvrtine Pro Reko je dobio dva igrača više, a to je iskoristio centar Džozef Kajes. Do kraja trećeg perioda domaći su propustili tri napada u kojima su imali brojčanu prednost.

Pro Reko je šest i po minuta pre kraja utakmice imao vođstvo od 9:6, ali je Breša preko Petra Muslima i Petra Filjolija tri minuta i 15 sekundi pre završetka susreta prišlan a samo gol minusa. Propustio je Pro Reko dve prilike sa igračem više, a Breša je u poslednjih 20 sekundi imala brojčanu prednost. Međutim, pobeda je pripala gostima.

Pored Filipovića, efikasan je bio i Aikardi sa dva gola, a isti učinak kod domaćih imali su Prešuti i Filjoli.

Naredni meč Pro Reko igra 21. novembra, a u Italiji gostuje mađarski Ferencvaroš. Breša će dočekati Crvenu zvezdu.