Gocićev tim ubedljiv i protiv Honveda

24-10-2020

Mađarski Solnok nastavio je pobedonosni niz u domaćem šampionatu ubedljivom pobedom na gostovanju Honvedu. Rezultat je bio 15:6, a ovo je bio prvi meč ove sezone koji je propustio Filip Filipović.

Gergo Kovač je pokrenuo goste sa dva gola, dok je na 3:0 povisio Radomir Drašović. Isti igrač je početkom druge četvrtine novim golovima uvećao razliku na 5:1 i Honved je samo jednom uspeo da priđe na „-3“. Ipak, ekipa Živka Gocića je diktirala ritam utakmice, već u trećoj četvrtini je sve bilo rešeno pri vođstvu od 11:4 i Solnok je mirno priveo utakmicu kraju za 10. pobedu u Prvenstvu Mađarske. Kovač, Drašović i Normaln Šmolc su postigli po tri, dok su Farkaš Dori i Akoš Konarik dodali po dva pogotka.

U narednom meču vaterpolisti Solnoka dočekuju Pečuj.

Honved – Solnok 5:16 (1:3, 2:3, 1:5, 2:4)

Honved: Budai, Kiš 1, Gregor, Vig 1, Tapasto, Juhas 1, Fekete, Ilješ, Simon 1, Zigmond 1, Čanad 1, Čilko, Derekaš, Manherc 1, Przitek.

Solnok: V. Nađ, Makun, Dori 2, Šmolc 3, A. Nađ, Pal-Sabo, Janšik 1, Kovač 3, Konarik 2, Koltaj, Drašović 3, Teleki, Šegalmi 1, Banjai.