Ivović i Filipović predvodili Pro Reko do pobede u Veroni

17-02-2019

U derbiju 18. kola italijanskog šampionata, aktuelni prvak Italije, Pro Reko, pobedio je u Veroni trećeplasirani Sport Menadžment sa 12:8. Ekipu Ratka Rudića do 17. trijumfa predvodili su Aleksandar Ivović sa četiri i Filip Filipović sa tri pogotka.

U trećem minutu meča Filipović je zatresao mrežu Sport Menadžmenta, u kojem igra više igrača koji su u prethodnim sezonama nosili kapicu Pro Reka, poput Đakopa Alesijanija, Andree Fondelija, Eduarda Di Some i Lorenca Brunija. Nekoliko minuta kasnije Ivović je duplirao prednost gostiju, da bi početkom drugog perioda Fondeli smanjio, a Ivović odmah zatim vratio svom timu „+2“. Goleada je nastavljena, ali se u narednih 60 sekundi dva puta mreža Pro Reka zatresla, a strelci su bili Radomir Drašović i Mirarči. Raspoloženi Ivović je odgovorio na isti način, a u završnici prvog poluvremena na 6:3 je povisio Mišel Bodegas.

U nastavku je Pro Reko održavao prednost bez problema, a u drugom delu treće četvrtine gosti su otklonili sve dileme oko pitanja pobednika, pošto su poveli 10:5. Međutim, domaćin je nastavio da se bori i sa tri gola u nizu vratio je neizvesnost sredinom poslednjeg perioda. Ipak, Filipović i Frančesko Di Fulvio prekinuli su nalet, te je pobednik i definitivno bio poznat.

Posle 18. kola Pro Reko i Breša imaju isti broj bodova.