Nastavljeno prvenstvo Italije, Pro Reko potopio Florenciju

13-04-2016

Posle više od mesec dana pauze, u sredu je nastavljeno prvenstvo Italije. Pro Reko je u 21. kolu slavio u gostima protiv Florencije rezultatom 16:8 i tako zadržao maksimalan učinak.

Pobednik je bio poznat već posle prve četvrtine. Sandro Sukno je načeo mrežu domaćih, a zatim je na 2:0 povisio Dušan Mandić. Jedini gol za Florenciju u prvih osam minuta postigao je Dušan Vasić, nekadašnji igrač Vojvodine. Usledila su još tri gola Pro Reka, a serija je nastavljena i u drugoj četvrtini. Na poluvremenu je šampion vodio 8:2 i do kraja je rutinski održavao prednost. U nastavku je viđeno mnogo više golove, sa obe strane, ali je Pro Reko lako došao do nova tri boda.

Frančesko Di Fulvio i Dušan Mandić postigli su po tri pogotka kod gostiju, dok su isti učinak kod domaćina imali Vasić i Bruni. Po dva puta u strelce su se upisali Đorđeti, Đakopo, Aikardi i Bodegas.

Posle 21. kola šampion ima maksimalna 63 boda, dok je drugoplasirana Breša sa 60.