Neizvesna završnica protiv BVSC-a pripala Solnoku

09-10-2020

U odloženoj utakmici drugog kola Šampionata Mađarske vaterpolisti Solnoka pobedili su BVSC rezultatom 13:12 (3:4, 4:2, 2:2, 4:4), a gol za pobedu postigao je Daniel Anđal 36 sekundi pre kraja.

Ovo je treća utakmica dve ekipe u ovoj sezoni, a neizvesno je bilo i pre dva i po meseca, u grupnoj fazi Kupa Mađarske. Nedavno su ovi timovi igrali i u polufinalu Kupa, ali je tada ekipa Živka Gocića sve dileme otklonila već na poluvremenu.

BVSC je u Solnoku poveo 2:0 sredinom, ali su domaći brzo poravnali preko Akoša Konarika. Međutim, nisu uspeli da slome otpor gostiju, koji su i u nastavku imali dva gola razlike. Ipak, golovima raspoloženog Anđala, Solnok je sredinom drugog perioda preokrenuo na 6:5, a na poluvremenu je bilo 7:6 za domaćina.

Gosti su u nastavku ponovo stigli do izjednačenja i sve do samog kraja se igralo gol za g ol. Domaći su stizali do vođstva, a gosti ubrzo do izjednačenja. Razigrao se srpski vaterpolista, Filip Filipović, koji je postigao jedan gol u trećoj i još dva u četvrtoj četvrtini. U poslednji minut se ušlo sa 12:12, a potom je igrač utakmice, Anđal, postigao pogodak za pobedu.

U subotu Solnok igra i šestu utakmicu, a protivnik će biti OSC, koji je od avgusta odigrao samo jednu utakmicu.