Pro Reko bolji i od Posilipa

27-11-2016

Vaterpolisti Pro Reka nastavili su da ređaju pobede u domaćem prvenstvu, pa posle sedam odigranih mečeva imaju maksimalan skor. U sedmom kolu, poslednjem pred početak Lige šampiona, aktuelni šampion bio je siguran u gostima protiv Posilipa i trijumfovao je rezultatom 9:4.

Domaći su tri puta imali gol prednosti u prvom poluvremenu, ali se na veliki odmor otišlo sa nerešenih 3:3. Posle minut i po igre u nastavku, Pro Reko je preko Aleksandra Ivovića prvi put stigao do vođstva (4:3), a Gonzalo Ečenike je u završnici trećeg perioda duplirao prednost (5:3). Sa nova tri gola za samo tri minuta u četvrtoj četvrtini gosti su rešili pitanje pobednika. Ekipa trenera Vladimira Vujasinovića do kraja meča je kontrolisala rezultat i tako je stigla do nove, sedme pobede.

Najefikasniji su bili Frančesko Di Fulvio i Sandro Sukno, sa po dva pogotka.

U sredu počinje takmičenje u Ligi šampiona, a Pro Reko će u prvom kolu na svom bazenu dočekati nemački Hanover.