Pro Reko deklasirao Lacio za 6/6

07-11-2019

Vaterpolisti Pro Reka nastavili su trijumfalni niz u domaćem šampionatu, pošto su u sredu stigli do šeste pobede. Ekipa Ratka Rudića posle dva teška meča, protiv Mladosti u Ligi šampiona, odnosno derbija sa Brešom u Prvenstvu Italije, deklasirala je Lacio sa sigurnih 20:2.

Na poluvremenu je Pro Reko imao vođstvo od 10:1, a na isti način je odigrao i druge dve četvrtine, kada je takođe postigao 10, a primio svega jedan gol.

U strelce su se upisali svi igrači domaćeg tima. Petro Filjoli je pokazao još jednom da je u dobroj formi i bio je najefikasniji sa pet golova Gonzalo Ečenike je postigao tri, a po dva puta precizni su bili Dušan Mandić, Alesandro Veloto i Aleksandar Ivović.

Italijanski šampion u subotu igra novu utakmicu u Ligi šampiona, a protivnik u četvrtom kolu biće Hanover.