Pro Reko deklasirao Ortiđu u završnici Prvenstva Italije

11-05-2019

U pretposlednjem kolu italijanskog prvenstva, Pro Reko je pobedio Ortiđu sa ubedljivih 19:1. Kolo pre kraja Pro Reko ima tri boda manje od prvoplasirane Breše, pošto žalba u vezi utakmice sa Posilipom, koju je tim iz Napulja dobio službenim rezultatom, nije usvojena.

Pro Reko je poveo 2:0 preko Vićenca Rencuta i Aleksandra Ivovića, da bi ubedljivu pobedu najavio u drugom periodu, kada je u gotovo svakom minutu postizao gol. Na poluvremenu je bilo 9:1, a prednost aktuelnog šampiona Italije rasla je do kraja.

Najefikasniji su bili Rencuto i Mateo Aikardi sa po tri gola, dok su Luka Bukić, Giljermo Molina, Gonzalo Ečenike, Nikolo Figari i Ivović dodali po dva pogotka.

U poslednjem kolu, 18. maja, Pro Reko će biti gost Kvinta.

Pro Reko – Ortiđa 19:1 (2:0, 7:1, 4:0, 6:0)

Pro Reko: Masaro, Di Fulvio 2, Bodegas 1, Bukić 2, Molina 2, Rencuto 3, Aikardi 3, Ečenike 2, Figari 2, Filipović, Ivović 2, Gito, Bijač.

Ortiđa: Karuso, Kasia, Abela 1, Ječa, Di Lučiano, Farmer, Đakopo, Espanjol, Rotondo, Giribaldi, Napolitano.