Pro Reko dominantno do novog trofeja Superkupa Evrope

25-11-2015

Vaterpolisti Pro Reka osvojili su večeras prvi trofej u novoj sezoni, a četvrti u 2015. godini. U večerašnjem meču Superkupa Evrope evropski šampion ubedljivo je savladao Posilipo, rezultatom 12:4 i tako po šesti put u svojoj istoriji osvojio ovaj trofej.

Posilipo je poveo golom Jerka Marinića Kragića, a onda su domaći igrači zaigrali onako kako se i očekuje od njega i do kraja prvog poluvremena postigli pet golova zaredom. Redom su mrežu gostiju pogađali Aleksandar Ivović, Filip Filipović, Sandro Sukno dva puta i Duško Pijetlović. Već tada je bilo jasno da je Pro Reko blizu novog trofeja.

Posilipo nije odustajao, ali je domaćin sigurnom igrom u trećem peridu održavao veliku prednost. U poslednjih osam minuta Pro Reko je još tri puta zatresao mrežu Posilipa i slavlje je moglo da počne.

Najefikasniji igrač na meču bio je Sandro Sukno, strelac tri pogotka. Filipović, Pijetlović i Fondeli postigli su po tri gola, dok su po jednom mrežu zatresli Ivović, Bodegas i Figari. Kod gostiju je Vićenco Dolče, a po jednom Jerko Marinić Kragić i Andro Bušlje.

Pro Reku je ovo šesti trofej Superkupa u istoriji, pošto je u ovom takmičenju trijumfovao i 2003, 2007, 2008, 2010. i 2012. godine.