Pro Reko lako do pobede protiv Sorija

06-02-2016

Pro Reko je upisao još jednu ubedljivu pobedu na domaćoj sceni. U 14. kolu italijanskog šampionata aktuelni prvak države pobedio je Sori sa sigurnih 13:3 (3:1, 4:0, 3:0, 3:2). Pro Reko posle 14 mečeva ima maksimalan učinak, a prati ga Breša sa pobedom manje.

Domaći su poveli sa 3:0, golovima Mišela Bodegasa, Dušana Mandića i Frančeska Di Fulvija. U poslednjem minutu prvog perioda Violu je savladao Hrvoje Brlečić. U naredne dve četvrtine samo je Pro Reko pogađao, pa je pred početak poslednjeg perioda na semaforu stajao rezultat 10:1 i sve je bilo jasno. Domaći su u završnici igrali u nešto opuštenijem ritmu, pa je Sori postigao još dva pogotka.

Masimo Đakopo je bio najefikasniji na meču sa tri gola, a po dva su dodali Dušan Mandić i Frančesko Di Fulvio.