Pro Reko po 32. put šampion Italije

27-05-2018

Vaterpolisti Pro Reka postali su po 32. put šampioni Italije, pošto su u finalu završnog turnira u Sirakuzi pobedili Brešu sa 8:5. Pro Reku, koji je juče pobedio Ortiđu sa 16:3, ovo je 13. titula šampiona Italije u nizu, a do kraja sezone ga očekuje i fajnal-ejt Lige šampiona, koji se igra u Đenovi.

Pro Reko je sjajno igrao tokom većeg dela utakmica i početkom trećeg dela meča vodio je 5:1, te Breša nije uspela rezultatski da se vrati u meč. Ekipa Vladimira Vujasinovića povela je posle nešto više od minut igre, golom Frančeska Di Fulvija, a samo tri sekunde pre kraja tog dela meča Mateo Aikardi je duplirao prednost.

Mišel Bodegas i Giljermo Molina nastavili su seriju, za velikih 4:0, dok je do kraja prvog poluvremena Valerio Rico smanjio i sa rezultatom 4:1 se otišlo na odmor.

Posle dva minuta igre u drugom poluvremenu, Filip Filipović je povisio na 5:1 i Pro Reko je dugo održavao tu razliku. U završnici treće četvrtine Breša je stigla do drugog pogotka, a Rico je novim golom u poslednjoj četvrtini smanjio razliku na 5:3. Međutim, Pro Reko je odbio taj nalet golovima Di Fulvija i Bodegasa i četiri i po minuta pre kraja imao je sigurna četiri gola razlike (7:3). U poslednja dva minuta Rico i Nora su pogađali za Brešu, a Đakopo Alesijani za Pro Reko, koji je osvojio novu titulu.

Šampion je sjajno koristio napade sa igračem više (5/7), dok je realizacija Breše bila mnogo lošija (3/12).

Sve titule Pro Reka: 32 (1959, 1960, 1961, 1962, 1964, 1965, 1966, 1967, 1968, 1969, 1970, 1971, 1972, 1974, 1978, 1982, 1983, 1984, 2002, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018)

Pro Reko – Breša 8:5 (2:0, 2:1, 1:1, 3:3)

Pro Reko: Tempesti, Di Fulvio 2, Alesijani 1, Bruni, Molina 1, Bodegas 2, Ivović, Ečenike, Figari, Filipović 1, Aikardi, Gito, Volarević.

Breša: Del Lungo, Guerato 1, K. Prešuti, Guidi, Pasković, Rico 3, Muslim, Nora, N. Prešuti, Janović, Vukčević, Moreti.