Pro Reko ponovo bolji od šampiona Evrope

05-04-2017

Vaterpolisti Pro Reka ostvarili su novi, deveti trijumf u Ligi šampiona, pošto su po treći put ove sezone, a drugi put u zvaničnim mečevima, pobedili ekipu Juga, aktuelnog šampiona Evrope. Italijanski prvak je u ovom susretu bilo oslabljen neigranjem golmana Stefana Tempestija i Dušana Mandića, dok se u sastav posle pauze zbog povrede vratio Filip Filipović.

Vodili su gosti dva puta u prvih osam minuta, 1:0 i 2:1. Međutim, Pro Reko je uspeo da izjednači, a u tvrdoj drugoj četvrtini jedini gol postigao je Aleksandar Ivović, za prvo vođstvo domaćih od 3:2. Treći period pogotkom za novo izjednačenje otvorio je Luka Lončar, ali je posle nekoliko minuta igre Andrea Fondeli vratio prednost domaćem timu. U uzbudljivoj završnici treće deonice Sandro Sukno je najpre povisio na 5:3, zatim je Pavo Marković pola minuta pre kraja smanjio zaostatak, a u poslednjoj sekundi ponovo je Sukno pogodio i Pro Reko je na pauzu pred početak odlučujuće četvrtine otišao sa dva gola viška – 6:4.

Ivović je povisio na 7:4 i činilo se da će domaćin slomiti otpor šampiona Evrope. Brazilac Felipe Perone vratio je neizvesnost golom za 7:5, a u poslednja dva minuta Giljermo Molina i najefikasniji na meču, Sukno, postavili su konačnih 9:5.

Kolo pre kraja grupne faze takmičenja poznato je da će na fajnal-siksu u Budimpešti igrati još Olimpijakos, Jug, Eger i Solnok, koji je, kao i Pro Reko, obezbedio direktan plasman u polufinale. Tek posle 10. kola biće poznato da li će poslednji učesnik na ovogodišnjem turniru bili Breša ili OSC. Italijani imaju dva boda više od mađarske ekipe, ali u poslednjem kolu, 26. aprila, dočekuju grčki Olimpijakos, dok će OSC igrati u gostima protiv Solnoka.