Pro Reko posle peteraca savladao Brešu i osvojio Kup Italije

12-03-2017

Vaterpolo klub Pro Reko osvojio je Kup Italije po 12. put, pošto je večeras u finalu posle peteraca savladao Brešu rezultatom 12:11. U regularnom delu meča rezultat je bio 6:6.

Posle ubedljive pobede nad Savonom u polufinalu (19:6), Pro Reko je nešto slabije odigrao u finalu. Breša je mnogo bolje počela i povela je 2:0 golovima Valerija Rica i Nemanje Ubovića. Međutim, šampion je u prvom i poslednjem napadu druge deonice pogađao, preko Dušana Mandića i Gonzala Ečenikea, te se na veliki odmor otišlo sa rezultatom 2:2.

U nastavku se uglavnom igralo gol za gol. Minut i po pre kraja treće četvrtine ekipa trenera Vladimira Vujasinovića prvi put je stekla dva gola viška (5:3). Ipak, odmah je Breša prišla na gol minusa, a zatim, početkom odlučujuće deonice, poravnala (5:5). Dva minuta pre završetka Rico je pogodio za novo vođstvo vicešampiona Italije, da bi 35 sekundi pre kraja meča Sandro Sukno zatresao mrežu za 6:6.

Usledili su peterci, a u prvoj seriji neprecizni su bili Prešuti i Ivović. Mreže su se tresle sve do poslednje serije, kada je za Brešu promašio Muslin, a na drugoj strani je precizan bio Mandić i tako je svojoj ekipi doneo trofej.

Italijanskom šampionu ovo je 12. trofej Kupa u klupskoj istoriji, a peti u nizu. Takođe, ovo je i prvi trofej koji je Vladimir Vujasinović osvojio kao trener Pro Reka.