Pro Reko preslišao i Napolitance

04-11-2015

Italijanski šampion Pro Reko upisao je novu, šestu pobedu, u domaćem prvenstvu. Igrači trenera Pomilia u novom susretu bili su bolji od napuljskog Kanotijerija sa 9:3.

Kao i u prethodnom meču, protiv Sport menadžmenta u Veroni, Pro Reko je poveo sa 2:0 golovima Dušana Mandića. Posle nekoliko minuta igre pogodio je i Frančesko Di Fulvio, pa je domaćin posle prve četvrtine vodio 3:0. Aleks Đorđeti je povisio na 4:0, da bi ubrzo Veloto postigao prvi pogodak za goste.

U trećoj četvrtini Kanotijeri je prvi zatresao mrežu, smanjio prednost domaćih na 4:2, ali je Pro Reko serijom 3:0, odnosno golovima Mandića, Filjolija i Di Fulvija otklonio dileme oko pitanja pobednika. U poslednjih osam minuta šampion je rutinski održavao stečenu prednost i tako došao do novog trijumfa.

Najefikasniji je bio Dušan Mandić sa tri pogotka. Po dva puta precizni su bili Di Fulvio i Filjoli, a po jedan pogodak su dodali Đorđeti i Sukno. Kod gostiju je prednjačio Veloto, strelac dva gola.