Pro Reko rutinski do bodova u Trstu

15-12-2016

Posle trijumfa u derbiju drugog kola Lige šampiona, Pro Reko je stigao do novog trijumfa u domaćem prvenstvu. U 10. kolu aktuelni šampion je u gostima savladao Trst sa sigurnih 9:2 (3:0, 1:0, 3:1, 2:1) i tako zadržao prvo mesto pred poslednje kolo u 2016. godini.

Poveli su gosti golom Aleksandra Ivovića, da bi u drugom delu prve četvrtine prednost uvećali Petro Filjoli i  Nikolo Figari. Do kraja poluvremena na 4:0 je povisio Andrea Fondeli, potom je u nastavku pogodio i Dušan Mandić, a domaći su prvi gol na meču postigli posle 19 minuta. Pro Reko je do kraja rutinski održavao prednost i stigao je do nova tri boda.

Istakli su se Mandić, Fondeli i Bruni, sa po dva gola, dok su kod Trsta po jednom precizni bili Nikola Vukčević i Marko Eleze.

Pro Reko će do kraja godine odigrati još dve utakmice. U 10. kolu domaćeg šampionata tim trenera Vladimira Vujasinovića dočekuje u subotu Sport Menadžment, dok četiri dana kasnije, u trećem kolu Lige šampiona, gostuje mađarskom Egeru.