Pro Reko rutinski do ubedljive pobede nad Partizanom

11-11-2015

Evropski šampion Pro Reko u meču drugog kola Lige šampiona pobedio je Partizan sa ubedljivih 15:3. Kao i u prvom meču protiv Galatasaraja, domaći igrači se nisu mučili i od početka su nametnuli svoj ritam igre.

Posle 5:2 u prvoj četvrtini, u kojoj su golove za domaću ekipu postizali redom Sukno, Figari, Prlainović, Ivović i Di Fulvio, drugi period je prošao u nešto mirnijoj igri, a gol je postigao samo Đakopo i to 26 sekundi pre kraja četvrtine. Serija šampiona Evrope nastavljena je i u trećem periodu i posle golova Di Fulvija, Mandića i Figarija sve je bilo jasno, pošto je Pro Reko vodio 9:2. Poslednji gol za crno-bele u ovom meču postigao je Radomir Drašović krajem treće deonice, a potom su se u poslednjih osam minuta ponovo raspucali domaći.

Frančesko Di Fulvio je bio najraspoloženiji sa tri gola, a po dva puta Rističevića su matirali Prlainović, Mandić, Figari, Ivović i Đakopo. Kod crno-belih, pored Drašovića, mrežu su zatresli i Subotić i Vučinić.

Na tabeli u grupi B vode Pro Reko, Jug i Solnok sa po šest bodova, dok su OSC, Partizan i Galatasaraj bez bodova.

Pro Reko – Partizan Rajfajzen 15:3 (5:2, 1:0, 3:1, 6:0)

Pro Reko: Tempesti, Bodegas, Mandić 2, Di Fulvio 3, Đorđeti, Pijetlović 1, Prlainović 2, Figari 2, Sukno 1, Filipović, Ivović 2, Đakopo 2, Pastorino. Trener: Pomilo.

Partizan Rajfajzen: Rističević, Gilen, Tikas, Manojlović, Subotić 1, Drašović 1, Gogov, Lazić, Vico, Radojević, Vučinić 1, Asanović, Brakočević. Trener: Vujasinović.