Pro Reko se vratio na pobednički kolosek i oborio rekord

13-02-2016

Vaterpolisti Pro Reka u 15. kolu italijanskog šampionata pobedili su Lacio sa sigurnih 12:6 i tako se, posle poraza od Solnoka u Ligi šampiona, vratili na pobednički kolosek. Zanimljivo je da je šampion Evrope pobedom oborio rekord po broju uzastopnih trijumfa u domaćem prvenstvu, pošto je ovo bio 35. u nizu. Poslednji put Pro Reko je izgubio od Breše sa 7:6, 5. decembra 2014. godine. Isti klub bio je vlasnik i prethodnog rekorda, a tada su puleni Pina Porcija nanizali 34 pobede, 5. maja 2010. do 12. maja 2011. godine.

Pro Reko je lako došao do još jednog trijumfa, 15. u prvenstvu. Poveli su gosti sa 3:0, golovima Fondelija, Figarija i Bodegasa, a posle prvog perioda bilo je 4:2. Šampion je u nastavku postepeno uvećavao prednost, drugu i treću četvrtinu dobio rezultatom 2:1, a poslednjih osam minuta briljirao je Dušan Mandić, koji je postigao tri pogotka. Najefikasniji je bio Andrea Fondeli sa četiri, a istakao se i Figari sa dva.