Pro Reko siguran protiv Florencije, Filipović pet puta u metu

11-11-2017

Italijanski šampion, Pro Reko, ostvario je novu pobedu u domaćem šampionatu i posle četiri kola ima maksimalan učinak. Ekipa trenera Vladimira Vujasinovića pobedila je u gostima Florenciju sa ubedljivih 15:4, a u novoj pobedi Pro Reka briljirao je Filip Filipović, koji je postigao pet golova.

Upravo je kapiten reprezentacije Srbije otvorio prvu četvrtinu golom, a posle pogotka Frančeska Di Fulvija, Filipović je povisio na 3:0. Posle prvog perioda bilo je 4:1 i tada je bilo jasno da će gosti bez većih problema stići do trijumfa. U drugom periodu viđena je goleada, a postignuto je 10 golova. Na poluvremenu je Pro Reko vodio 11:4 i u nastavku je rutinski održavao veliku prednost.

Filipović je sa pet golova bio najbolji strelac na utakmici, a zanimljivo je da je u svakoj četvrtini bio strelac. Kod domaćih je jednom precizan bio srpski centar, Nikola Eškert.