Pro Reko siguran protiv podmlađene Srbije u Torinu

15-04-2017

U prijateljskom meču, posvećenom preminulom osnivaču i predsedniku Vaterpolo kluba Torino ’81, Matiu Aversu, vaterpolisti Pro Reka pobedili su podmlađenu ekipu Srbije rezultatom 8:5.

Najtrofejniji klub na svetu i najbolja reprezentacija priredili su gledaocima u Torinu lepo veče. Domaći tim, koji sa klupe predvodi trener Vladimir Vujasinović, u prvom periodu stigao je do minimalne prednosti golovima Dušana Mandića i Sandra Sukna, dok je na drugoj strani mrežu zatresao Duško Pijetlović. U ovom susretu Pijetlović i Filip Filipović igrali su za Srbiju, dok je Mandić branio boje domaće ekipe.

U drugom periodu Pro Reko je zaigrao bolje i posle te četvrtine vodio je 6:2. Jedini strelac za goste bio je Ognjen Stojanović. Srbija je uspela u trećoj četvrtini da smanji razliku, pošto je golovima Strahinje Rašovića, Gavrila Subotića i Pijetlovića prišla na 7:5. U poslednjih osam minuta Aleksandar Ivović je postavio konačan rezultat – 8:5.

Utakmici su prisustvovali i proslavljeni bivši fudbalski reprezentativci Srbije, Siniša Mihajlović i Dejan Stanković

Pro Reko – Srbija 8:5 (2:1,4:1,1:3,1:0)

Pro Reko: Volarević, Di Fulvio 1, Mandić 2, Filjoli, Molina, Fondeli, Sukno 1, Ečenike 1, Figari, Bodegas 2, Bruni, Ivović 1, Alesani, Di Soma. Trener: Vujasinović.

Srbija: Rističević, S. Rašović 1, V. Rašović, Ranđelović, Subotić 1, Pijetlović 2, Toholj, Stojanović 1, Filipović, Radojević, Lazić, Rogač, Drašović, Janković, Dobožanov. Trener: Savić.