Pro Reko siguran protiv Trsta u prvom meču drugog kola

16-10-2019

U prvoj utakmici drugog kola Prvenstva Italije, šampion države, Pro Reko, pobedio je Trst sa sigurnih 19:8.

Domaćin je silovito otvorio meč i posle osam minuta na semaforu je stajao rezultat 7:1. Redom su mrežu gostiju tresli Mateo Aikardi i Dušan Mandić po dva puta, odnosno po jednom Frančesko Di Fulvio, Petro Filjoli i Stefano Luongo. Seriju je nastavio Gonzalo Ečenike, a zatim su ponovo pogađali Aikardi, Di Fulvio i potom još jednom Ečenike, za velikih 11:1. Tada je došlo do malog opuštanja, pa je Trst vezao dva pogotka, a u drugom poluvremenu se uglavnom igralo gol za gol, pa je Pro Reko primio nešto više golova u odnosu na druge utakmice u domaćem šampionatu.

Centar Pro Reka, Mateo Aikardi, postigao je pet golova, dok je četiri dodao Di Fulvio, a tri Mandić. Kod gostiju je prednjačio srpski centar Nemanja Vico sa dva pogotka, a jednom je precizan bio Draško Gogov.

Preostalih šest duela igra se u subotu, 19. oktobra.

Pro Reko – Trst 19:8 (7:1, 5:2, 3:2, 4:3)

Pro Reko: Masaro, Di Fulvio 4, Mandić 3, Filjoli 1, Fondeli, Veloto, Rencuto, Ečenike 2, Di Soma 1, Dobud 1, Aikardi 5, Luongo 2, Prian.

Trst: Oliva, Podgornik 1, Petronio 2, Roči, Panerai 1, Turković, Gogov 1, Milaković 1, Vico 2, Mecaroba, Zadeu, Mladosič, Persegati.