Pro Reko siguran i u Napulju

25-02-2016

U sredu su odigrani mečevi 17. kola italijanskog prvenstva, a aktuelni šampion, Pro Reko, bio je siguran u Napulju protiv Posilipa i trijumfovao je rezultatom 12:6.

Poveli su gosti sa 2:0, golovima Matea Aikardija i Sandra Sukna. Posilipo pogotkom centra Filipa Klikovca do kraja prvog perioda smanjio na 2:1, a zatim je početkom druge četvrtine Dolče poravnao rezultat na 2:2. Međutim, Pro Reko je sigurnom igrom do kraja prvog poluvremena i golovima Sukna, Dušana Mandića i Pjetra Filjolija stekao tri gola prednosti. Slično je bilo i u nastavku. Gosti su održavali prednost, u poslednju deonicu ušli su sa četiri gola viška (5:9), a zatim su rutinski priveli meč kraju.

Sukno je bio najefikasniji sa tri gola, a po dva su dodali Mandić, Filjoli i Aikardi.

Prvenstvo Italije se nastavlja već u subotu, kada će Pro Reko dočekati ekipu Sport menadžmenta iz Verone.