Pro Reko sigurnim koracima grabi ka fajnal-siksu

01-03-2017

U sedmom kolu Lige šampiona, vaterpolisti Pro Reka trijumfovali su na gostovanju u Španiji, protiv Barselonete, rezultatom 11:6 i tri kola pre kraja regularnog dela takmičenja nalaze se na prvoj poziciji u grupi B, sa maksimalnim brojem bodova. Italijanski tim je pobedmo nad Barselonetom i teorijski obezbedio svoju kartu za finalni turnr, koji će se u junu igrati u Mađarskoj, a izvesno je da će grupnu fazu završiti kao prvoplasirana ekipa.

Silovit je bio početak gostiju u Barseloni. U prvom napadu Filip Filipović je doneo vođstvo Pro Reku, a ubrzo je Sandro Sukno duplirao prednost. Posle nekoliko minuta Dušan Mandić je povisio na 3:0, a nešto kasnije i Mišel Bodegas na 4:0. Seriju gostiju prekinuo je Strahinja Rašović, da bi u samoj završnici Filipović sa igračem više pogodio za 5:1.

Posle nekoliko minuta igre bez golova u drugom periodu, Mandić je zatresao mrežu domaćih za vođstvo od 6:1 i već tada se pobednik nazirao. Uspela je Barseloneta sa dva brza gola Rašovića i Mingelja da priđe na tri gola minusa, ali je Pro Reko u trećem periodu otklonio sve dileme. Krajem prvog poluvremena Petro Filjoli je započeo novu seriju, a u trećoj deonici su je nastavili Sukno sa dva gola i Gonzalo Ečenike.

Barseloneta nije uspela da se oporavi i Italijani su u poslednjih osam minuta rutinski meč priveli kraju. U četvrtoj četvrtini za goste je pogodio Aleksandar Ivović, a za španskog predstavnika precizni su bili Martin Famera i braća Rašović, Strahinja i Viktor, za konačnih 11:6.

Pro Reko sada ima 21 bod, a u narednom kolu, 22. marta, igraće protiv Egera, domaćina finalnog turnira.