Pro Reko trijumfalno i u Egeru

21-12-2016

Italijanski prvak Pro Reko pobedom je završio 2016. godinu, pošto je u trećem kolu Lige šampiona u gostiam pobedio maađrski Eger 11:7. Reko će drugi deo sezone dočekati kao prvoplasirana ekipa u domaćem prvenstvu i Ligi šampiona i kao jedini tim sa maksimalnim učinkom.

U prvom poluvremenu u Egeru bilo je zanimljivo. Poveli su gosti golovima Figarija i Duška Pijetlovića, pa je sredinom prvog perioda bilo 2:0 za ekipu trenera Vladimira Vujasinovića. Međutim, Mađari su u poslednjih 95 sekundi preko Miloša Ćuka i Kristiana Beda poravnali na 2:2. Uzbudljivo je bilo i u drugih osam minuta, ali mreža zatresla samo jednom, kada je Filip Filipović iz peterca savladao Branislava Mitrovića, za vođstvo gostiju od 3:2 na poluvremenu.

Kapiten reprezentacije Srbije golom je otvorio i drugo poluvreme, kada je na asistenciju Sandra Sukna povisio duplirao prednost. Ubrzo je na “+3” povisio Giljermo Molina, a do kraja tog perioda pogađali su Ćuk i Erdelji, odnosno Pijetlović, pa se u odlučujuću četvrtinu ušlo sa rezultatom 6:4 u korist Pro Reka.

Molina je vratio gostima tri gola viška i oni su do kraja sigurnom igrom održavali tu prednost. Pokušali su još jednom domaći da se vrate, ali nisu uspeli, pa su u završnici Mandić i Pijetlović uvećali razliku – 11:7.

Pijetlović je bio najefikasniji sa tri gola, dok su Filipović i Molina dodali po dva. Kod domaćina su isti učinak imali Ćuk, Erdelji i Bedo.

Sledi pauza do sredine januara, kada se nastavlja prvenstvo Italije. Pro Reko gostuje Kvintu, a četiri dana kasnije u meču Lige šampiona ugostiće Barselonetu.