Pro Reko u derbiju pobedio Brešu i zadržao maksimalan učinak

22-01-2017

U velikom italijanskom derbiju, koji je odigran u subotu, vaterpolisti Pro Reka pobedili su Brešu 11:9 i tako zadržali maksimalan učinak u sezoni. Ekipi koju vodi trener Vladimir Vujasinović ovo je 12. pobeda u domaćem prvenstvu i aktuelni šampion sada ima osam bodova više u odnosu na najveće rivala, ali Breša ima i utakmicu manje. Zanimljiv je podatak da je Pro Reko poslednji put poražen u decembru 2014. godine i da je tada bolja bila upravo Breša.

Od početka je bilo zanimljivo, a posle nekoliko minuta igre Nemanja Ubović je zatresao mrežu i doneo vođstvo gostima. Ubrzo je Gonzalo Ečenike poravnao, a minut pre kraja prvog perioda Petro Filjoli je pogodio za prvo vođstvo domaćeg tima. U drugoj četvrtini igralo se gol za gol, a pogodak više postigli su igrači Breše. Najpre je Prešuti izjednačio, a zatim su golove postigli srpski reprezentativci, Dušan Mandić za domaće i Sava Ranđelović za goste, pa je rezultat sredinom te deonice bio 4:4. Edoardo Di Soma je doneo novu prednost šampionu, ali se Zeno Bertoli minut i po pre kraja prvog poluvremena pobrinuo da se na odmor ode sa nerešenih 5:5.

Breša je u trećoj četvrtini prva stigla do pogotka, pošto je Vjekoslav Pasković bio precizan i pogodio za 6:5. Potom je usledila serija domaćih, koja je na kraju bila i presudna za nove bodove. Redom su mrežu tresli Filjoli, Ečenike i Aleksandar Ivović, za prednost od 8:6 pred početak odlučujućih osam minuta. Do kraja se igralo gol za gol, a kod Pro Reka je briljirao Sukno, koji je u tom periodu postigao tri pogotka.

On je na kraju bio i najefikasniji, dok su Mandić, Filjoli i Ečenike postigli po dva gola. Na drugoj strani se istakao Prešuti, takođe sa dva pogotka.

Posle 12 odigranih mečeva Pro Reko ima 36 bodova, a Breša 28 i utakmicu manje.