Pro Reko u polufinalu Lige šampiona

06-06-2019

Vaterpolisti Pro Reka plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su posle velike borbe u četvrtfinalu savladali domaćina završnog turnira, ekipu Hanovera, rezultatom 14:10. Osmostruki šampion Evrope u petak će se za finale boriti sa boljim iz duela Olimpijakosa i Breše.

Italijanski predstavnik je bio u grču na početku meča, što su Nemci iskoristili i golovima Aleksandra Radovića i Luke Sekulića poveli 2:0 sredinom prvog perioda. Tri minuta pre završetka susreta Frančesko Di Fulvio je zatresao mrežu domaćih, da bi posle još nekoliko propuštenih prilika u poslednjim sekundama Filip Filipović iz peterca izjednačio.

Pro Reko je nastavio seriju i u drugom periodu, a Filipović je lepom parobolom doneo prvo vođstvo svojoj ekipi. Nešto kasnije je iz kontre Gonzalo Ečenike povisio na 4:2.

Borbena ekipa Hanovera uspela je za kratko vreme da stigne do izjednačenja (4:4). Najpre je sa igračem više Džulijan Rel smanjio, a ubrzo je raspoloženi Radović iz peterca poravnao.

Do kraja tog perioda se igralo gol za gol. Za Pro Reko su pogađali Dušan Mandić i, u samoj završnici, Džozef Kajes, dok je na durgoj strani još jednom precizan bio Radović.

Pro Reko je drugi put stekao „+2“ posle gola Di Fulvija. Međutim, Hanover je svaki put imao odgovor. Odmah je smanjio Darko Brguljan, koji je zatresao mrežu i posle šraube Nikše Dobuda. Međutim, Kajes i Mandić su se pobrinuli da njihova ekipa u poslednju četvrtinu uđe sa, koliko toliko, sigurna tri gola prednosti (10:7). Ipak, ni to zaustavilo domaće, koji su za nešto više od dva minuta prišli na 10:9. Od tog trenutka, Pro Reko je zaigrao bolje u napadu, te su Nikolo Figari, Alesandro Veloto i Mandić povisili na nedostižnih 13:9. Hanover je prišao na „-3“, a konačnih 14:10 postavio je Mateo Aikardi.

Pro Reko – Hanover 14:10 (2:2, 4:3, 4:2, 4:3)

Pro Reko: Tempesti, Di Fulvio 2, Mandić 3, Bukić, Dobud 1, Veloto 1, Aikardi 1, Ečenike 1, Figari 1, Filipović 2, Ivović, Kajes 2, Bijač.

Hanover: Šenkel, Ćorušić, Bukovski, Rel 1, Brguljan 2, Radović 4, Jokić, Preus 1, Sekulić 1, Estrani 1, Ban, Vinkelhorst, Gec.