Pro Reko u zanimljivom finalu pobedio Brešu i osvojio Kup Italije

19-03-2016

Vaterpolisti Pro Reka u finalu Kupa Italije pobedili su Brešu rezultatom 5:4 (1:0, 2:1, 1:2, 1:1) i tako su trijumfovali u ovom takmičenju, 11. put u klupskoj istoriji, a četvrti put zaredom. U utakmici za treće mesto domaćin finalnog turnira Sport Menadžment pobedio je Napoli sa 6:5.

Finale je opravdalo očekivanja, pošto se od početka do kraja vodila izjednačena borba. Sandro Sukno je u napadu sa igračem više doneo vođstvo Pro Reku i sa rezultatom 1:0 se otišlo na mali odmor posle prve četvrtine. Srpski reprezentativac Sava Ranđelović poravnao je rezulat posle tri minuta igre u nastavku, ali je Pro Reko do kraja prvog poluvremena golovima Di Fulvija i Fondelija došao do dva gola prednosti – 3:1. Odlična ekipa Breše se nije predala. Najpre je sa igračem više, preko Napolitana, smanjila zaostatak, a onda pogotkom centra Nemanje Ubovića došla do novog izjednačenja (3:3). Međutim, na novo vođstvo Pro Reka nije se dugo čekalo, pošto je pre početka poslednjeg perioda još jednom mrežu zatresao Di Fulvio (4:3).

Breša nije uspela da dođe do novog izjednačenja, a na drugoj strani precizan je bio Aleksandar Ivović, pa je pet i po minuta pre kraja utakmice Pro Reko vodio 5:3. Konačnih 5:4 postavio je Valerio Rico minut pre kraja utakmice. Šampion je uspeo da se odbrani u finišu i da stigne do novog trofeja, drugog u ovoj sezoni.

Reprezentativac Italije Frančesko Di Fulvio bio je najefikasniji igrač u finalu sa dva pogotka. Kod pobednika su se po jednom u strelce upisali Sandro Sukno, Andrea Fondeli i Aleksandar Ivović, dok su na drugoj strani strelci bili Sava Ranđelović, Nemanja Ubović, Valerio Rico i Kristian Napolitano.