Pro Reko ubedljiv i protiv Salerna

23-10-2019

Vaterpolisti Pro Reka stigli su do pete pobede u sezoni, pošto su u trećem kolu domaćeg šampionata pobedili u gostima Salerno 18:6.

Tim Ratka Rudića dominirao je u prvom poluvremenu, kada je, kao što se i očekivalo, obezbedio pobedu. Već posle osam minuta bilo je 8:2 za goste, koji su, predvođeni Stefanom Luongom, u drugom periodu nastavili seriju i stigli do vođstva od 13:2. U nastavku su se igrači Pro Reka opustili, pa je Salerno to iskoristio da smanji zaostatak i treću četvrtinu je dobio 3:1, što se Pro Reku retko dešava. Ipak, gosti su mirno priveli meč kraju.

Najefikasniji su bili Luongo i Vićenco Rencuto sa po četiri gola, dok su Frančesko Di Fulvio i DUšan Mandić postigli po tri.

Već u subotu od 15 sati Pro Reko igra novi meč, a protivnik će biti Napoli.