Pro Reko ubedljiv na startu sezone, Mandić briljirao

14-10-2018

Vaterpolisti Pro Reka pobedom su otvorili novu sezonu.

Italijanski šampion u prvom kolu domaćeg prvenstva pobedio je Boljasko rezultatom 13:4 i tako je napravio odličnu uvertiru pred početak Lige šampiona, u kojoj u prvom kolu u sredu od 20 časova i 30 minuta gostuje Crvenoj zvezdi u Beogradu, na bazenu SRC „Milan Gale Muškatirović“. Za Pro Reko na domaćoj sceni od stranih igrača nastupaju Aleksandar Ivović, Dušan Mandić, Luka Bukić i Marko Bijač, dok će im se u evropskom takmičenju pridružiti Filip Filipović i Džozef Kajes.

Selekcija Ratka Rudić povela je golovima Ivovića i Frančeska Di Fulvija, da bi u drugom periodu mrežu zatresli i Mandić u Bukić, dok je još jedan gol dodao crnogorski bek, za vođstvo od 5:1. U veoma efikasnoj trećoj četvrtini gosti su rešili pitanje pobednika, a prednjačili su Mandić i Di Fulvio, koji su u tom delu meča postigli po dva gola, a zatim, u poslednjoj četvrtini, dodali po još jedan, za ubedljivih 11:4.

Upravo su Mandić i Di Fulvio bili najefikasniji u pobedničkom timu sa po četiri gola.