Pro Reko ubedljiv protiv Egera u Ligi šampiona

27-02-2019

Italijanski Pro Reko zadržao je maksimalan učinak u Ligi šampiona, pošto je u devetom kolu u Mađarskoj pobedio domaći Eger sa ubedljivih 16:7. Tim Ratka Rudića ima svih devet pobeda u ovom takmičenju.

Eger je vicešampionu Evrope parirao samo u prvom delu prve četvrtine, kada je Pro Reko tri puta imao minimalnu prednost. Međutim, već u završnici te četvrtine gosti su stigli do 5:2, a prednost su nastavili da uvećavaju do kraja poluvremena, te je pobednik praktično bio poznat kada je posle dve četvrtine rezultat bio 9:3.

Nisu se ti igrači Pro Reka zaustavili, već su nastavili da tresu mrežu Egera do 13:4. Usledilo je malo opuštanje, Mađari su smanjili na 13:7, ali je Pro Reko zatim rutinski priveo meč kraju i slavio sa 16:7.

Crnogorski reprezentativac, Aleksandar Ivović, nalazi se u odličnoj formi, pa je i u ovom meču bio raspoložen i tri puta je zatresao mrežu, baš kao i Dušan Mandić i Mišel Bodegas. Po dva puta precizni su bili Luka Bukić i Džozef Kajes, dok je isti učinak imao srpski vaterpolista u redovima Egera, Strahinja Rašović. Jednom se u listu strelaca upisao Filip Filipović.