Pro Reko ubedljiv protiv Jadrana za povratak na prvo mesto

20-12-2017

Vaterpolisti Pro Reka ubedljivom pobedom su završili godinu u Ligi šampiona, pošto su u petom kolu u gostima pobedili Jadran Carine sa 15:5 (3:2, 2:0, 3:1, 7:2).  Ovim trijumfom Pro Reko se vratio na lidersku poziciju i šesto kolo, koje se igra u januaru 2018. godine, dočekaće na prvom mestu.

Novljani su već posle minut i po igre poveli preko Marka Petkovića, a dva minuta kasnije poravnao je Franečsko Di Fulvio, koji je uz Aleksndra Ivovića bio najefikasniji igrač utakmice, sa četiri pogotka. Već u narednom napadu prednost Jadranu vratio je Danil Merkulov, a isti igrač je nešto kasnije propustio priliku da iz peterca uveća prednost. U završnici prvog perioda Pro Reko golovima Ivovića i Filipa Filipovića preuzeo vođstvo i do kraja meča ga nije ispuštao. U drugom periodu mirovala je mreža gostiju, dok su prednost Pro Reka uvećali Giljermo Molina i Dušan Mandić, za 5:2 na poluvremenu.

Italijanski klub u istom ritmu nastavio je i u trećem delu meča. Di Fulvio je sa dva brza gola povisio na 7:2, Aleksa Ukropina je prekinuo seriju, a potom je italijanski golgeter novim pogotkom otklonio sve dileme oko pitanja pobednika. U poslednjih osam minuta Pro Reko je dodatno uvećao prednost, a istakao se Ivović, koji je karijeru započeo baš u Herceg Novom. Crnogorski bek u toj četvrtini je tri puta zatresao mrežu domaćih, a po jedan su dodali Gonzalo Ečenike, Mateo Aikardi, Mandić i Đakopo Alesijani.

Veoma poštujem Jadran i ovo je veoma bitan trijumf za nas. Igrali smo dobro, posebno sam zadovoljan izdanjem u odbrani i zaslužili smo pobedu – rekao je posle meča Vladimir Vujasinović, dok je Vladimir Gojković istakao:

Pro Reko je bio veoma dobar, posebno u drugom poluvremenu. Bili smo i mi dobri u prvom, ali nismo mogli da se odbranimo od kontranapada protivnika. Vodili smo na startu, promašili i peterac… Nedostajala su nam dva bitna igrača u rotaciji, ali protiv Reka mora dosta toga da se poklopi. Završili smo polusezonu, imamo razloga da budemo zadovoljni, a sada moramo da se spremimo za nastavak.