Pro Reko ubedljiv protiv Rome

03-03-2016

U zaostalom meču 10. kola prvenstva Italije vaterpolisti Pro Reka pobedili su na svom bazenu Romu sa ubedljivih 16:3. Aktuelni šampion je i dalje prvi na tabeli, sa maksimalna 54 boda, dok drugoplasirana Breša ima 51.

Već posle prvih osam minuta pobednik je bio poznat, pošto je domaćin vodio sa 7:1. U prvih pet i po minuta utakmice precizni su bili Filjoli, Aikardi, Mandić, Sukno i Bodegas, koji su tako najavili još jednu ubedljivu pobedu. U drugom periodu mreže su uglavnom mirovale, ali je domaći tim na poluvreme otišao sa šest golova viška – 8:2. U nastavku su domaći bili raspoloženi i konstantno su uvećavali prednost, do konačnih 16:3.

Dušan Mandić i Mišel Bodegas su bili najefikasniji, sa po tri gola. Po dva puta precizni su bili Sandro Sukno, Nikolo Figari i Masimo Đakopo.