Šampion bolji i od Savone

23-10-2016

U drugom kolu italijanskog prvenstva vaterpolisti Pro Reka pobedili su u gostima Savonu rezultatom 11:6. Velika borba vodila se u prve dve četvrtine, posle kojih je šampion imao dva gola prednosti (6:4). U trećem periodu sve je bilo rešeno, Pro Reko je stekao “+4” i razliku je čuvao do kraja meča.

Najefikasniji su bili Filjoli, Di Soma i Sukno sa po dva gola, dok su po jedan postigli Mandić, Di Fulvio, Fondeli, Ečenike i Alesiani.

Trener Pro Reka, Vladimir Vujasinović, rekao je da je očekivao težak meč i da se oseća umor kod njegovih igrača. On je dodao da je bilo i dobrih 15 minuta igre, te da očekuje da će ekipa biti spremna već od novembra.