Šampion Italije siguran i protiv Lacija

03-10-2015

Vaterpolisti italijanskog šampiona, Pro Reka, u drugom kolu domaćeg prvenstva savladali su Lacio sa sigurnih 11:4.

Domaćin je vodio posle prve četvrtine sa 3:1, a golove su postigli Fondeli, Aikardi i Gito. Međutim, gosti su uspeli u drugoj četvrtini da izjednače na 3:3, da bi u završnici prvog poluvremena Sandro Sukno povisio na 4:3. U istom ritmu igralo se i u nastavku, pa je u trećoj deonici postignut samo jedan pogodak, kada je Gito povisio na 5:3. I konačno, u poslednjoj četvrtini Pro Reko je zaigrao kako zna, pa su mrežu pogađali redom Di Fulvio, Sukno dva puta, Ivović, Mandić i Aikardi, za ubedljivih 11:4.