Šampion u derbiju pobedio Brešu i osamio se na vrhu

30-01-2016

Posle 13 odigranih mečeva u italijanskom prvenstvu Pro Reko je jedina neporažena ekipa. U velikom derbiju koji je odigran u petak, vaterpolisti Pro Reka savladali su u gostima Brešu rezultatom 8:6 i tako joj naneli prvi poraz na domaćoj sceni.

U većem delu meča vodila se izjednačena borba, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Nora je doneo prednost domaćima, ali je ubrzo Frančesko Di Fulvio poravnao. Breša je u prvom poluvremenu vodila i sa 2:1, odnosno 3:2, ali je Pro Reko golovima Mišela Bodegasa i Dušana Mandića stizao prednost protivnika, a zatim preko Sandra Sukna, koji je pogodio iz peterca, došao prvi put do prednosti (4:3). Na novo izjednačenje nije se dugo čekalo, pošto je Nemanja Ubović zatresao mrežu Tempestija. Hrvatski reprezentativac Sukno još jednom je doneo vođstvo svojoj ekipi, ali se na odmor otišlo sa nerešenih 5:5, pošto je Nikolas Prešuti izjednačio.

Aktuelni šampion je bolje igrao u nastavku, pa je golovima Mandića i Đakopa poveo sa 7:5 u trećem periodu. Valerio Rico je sredinom te četvrtine smanjio zaostatak Breše, da bi konačnih 8:6 u poslednjih osam minuta postavio Andrea Fondeli.

Po dva gola kod lidera na tabeli postigli su Mandić i Sukno, dok je isti učinak kod Breše imao Rico.

Ostali mečevi 13. kola italijanskog šampionata na programu su danas, a sastaju se: Savona – Posilipo, Ortiđa – Napoli, Trieste – Lacio, Roma – Boljasko, Florencija – Sport menadžment i Akvakjara – Sori.