Šampion ubedljivo do 23. pobede u prvenstvu

19-04-2019

U 23. kolu Prvenstva Italije, Pro Reko je kao domaćin pobedio Savonu sa ubedljivih 18:5 (3:0, 2:1, 6:2, 7:2). Slede dva duela protiv Breše, najpre u Ligi šampiona, a potom i u 24. kolu Prvenstva Italije.

Pitanje pobednika protiv Savone se nije postavljalo. Poveo je tim Ratka Rudića 3:0 golovima Filipa Filipovića, Alesandra Velota i Giljerma Moline. Do poluvremena je bilo 5:1, da bi Pro Reko još bolje u napadu odigrao u nastavku, te se mreža gostiju konstantno tresla, do konačnih 18:5.

Na listi strelaca prednjačio je Veloto sa četiri gola, dok su Filipović i Frančesko Di Fulvio dodali po tri.

Pro Reko – Savona 18:5 (3:0, 2:1, 6:2, 7:2)

Pro Reko: Tempesti, Di Fulvio 3, Bodegas, Bukić, Molina 1, Veloto 4, Aikardi 2, Ečenike 1, Figari 3, Filipović 3, Ivović, Rencuto 1, Bijač.

Savona: Soro, Bogiano, Grosi, Vusković 1, F. Bianko, Korio, Piombo, Milaković, G. Bianko 2, G. Novara, E. Novara 2, Kolombo, Misiroli.