Solnok pobedio Ferencvaroš u Budimpešti

29-11-2020

U velikom derbiju 14. kola u Šampionatu Mađarske, vaterpolisti Solnoka pobedili su u gostima Ferencvaroš rezultatom 15:14 i tako se aktuelnom šampionu revanširali za poraz u finalu Kupa Mađarske. Takođe, ekipa Živka Gocića je nanela prvi poraz Ferencvarošu u domaćem šampionatu posle 20 meseci a drugi u ovoj godini. Solnok je zadržao prvo mesto na tabeli sa svih 14 pobeda, a u derbiju, koji je propustio Duško Pijetlović, istakli su se Adam Nađ sa pet, odnosno Filip Filipović sa četiri pogotka.

U prvom periodu je najefikasniji igrač na utakmici, Adam Nađ, doneo prednost gostima, a kasnije su Danijel Anđal i David Janšik povisili na 3:1. Smanjio je kapiten Ferencvaroša, Deneš Varga, da bi potom Gergo Kovač vratio „+2“.

Domaći su preko Tamaša Sedlmajera i Janisa Funtulisa poravnali, ali je Solnok uspeo da uzvrati na isti način, te je golovima Filipa Filipovića i Adama Nađa došao do vođstva od 7:4. Međutim, Ferencvaroš je do kraja prvog poluvremena preko Varge i Sedlmajera stigao na samo gol zaostatka (6:7).

Ferencvaroš je seriju nastavio i u nastavku utakmice, pa je preko Vendela Vivgarija prvi put došao do prednosti na utakmici, a kanadski centar Nikolas Konstantin-Bikari je povisio na 9:7. Brzo se Solnok vratio sa dva gola na 9:9, potom su Nikola Jakšić i Filipović bili precizni za 10:9, odnosno 10:10, a u poslednju četvrtinu se ušlo sa rezultatom 11:11.

Bilo je neizvesno do samog kraja, pošto su se ekipe smenjivale u vođstvu. Vodio je Solnok 12:11, potom domaći 13:12 i 14:13 tri minuta pre kraja. Nađ je poravnao na 14:14, a ubrzo je Žombor Šegalmi postavio, ipostaviće se, konačnih 15:14.

Ferencvaroš – Solnok 14:15 (2:4, 4:3, 5:4, 3:4)

Ferencvaroš (strelci): Varga 3, Funtulis 3, Sedlmajer 2, Vivgari 2, Konstantin-Bikari 2, Jakšić 2.

Solnok (strelci): A. Nađi 5, Filipović 4, Janšik 2, Šegalmi 2, Anđal 1, Kovač 1.