Solnok pobedio PAN na početku kvalifikacija za LŠ, Filipović briljirao

13-11-2020

U drugom kolu kvalifikacione podgrupe A2 za Ligu šampiona, vaterpolisti Solnoka pobedili su u Sirakuzi francuski PAN rezultatom 11:9, a briljirao je Filip Filipović, strelac pet golova, dok je Radomir Drašović dodao tri. Ovo je druga pobeda za ekipu Živka Gocića, a u prvom kolu Solnok je službenim rezultatom 10:0 dobio meč protiv grčkog Idrakosa, koji je odustao od takmičenja.

Solnok u subotu od 18 sati očekuje najvažniji meč, protiv Mladosti iz Zagreba, a pobednik tog duela će imati priliku da se plasira u grupnu fazu Lige šampiona, ali pre toga će morati da pobedi najbolju ekipu podgrupe A1, u kojoj trenutno Ortiđa ima devet bodova.

U duelu Solnoka i PAN-a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Vodili su Francuzi, zatim je Solnok golovima Filipovića i Drašovića preokrenuo na 3:1, potom je PAN serijom došao do vođstva od 4:3, ali je na poluvremenu mađarski predstavnik vodio 5:4.

U nastavku je Solnok preko Drašovića i Konarika došao do prednost id 7:5, ali je Maroje Gluhaić vratio PAN u utakmicu sa dva gola i u poslednjih osam minuta se ušlo sa izjednačenih 7:7. Igralo se gol za gol, a dva minuta pre kraja Filipović je petim golom postavio konačnih 11:9.

Solnok – PAN 11:9 (3:2, 2:2, 2:3, 4:2)

Solnok: V. Nađ, Anđal, Šegalmi, Šmolc, A. Nađ, Pijetlović, Janšik, Kovač, Konarik 3, Filipović 5, Drašović 3, Teleki, Banjai.