Solnok potopio i Kapošvar za 17/17

18-01-2021

U sedamnaestom kolu Prvenstva Mađarske, prvoplasirani Solnok je nastavio trijumfalni niz, pošto je sa ubedljivih 18:7 porazio u gostima Kapošvar.

Za razliku od duela od pre nekoliko dana, kada je Debrecin uspešno parirao lideru u prvih osam minuta, sada je Solnok sve dileme otklonio već u prvih 12 minuta igre. Posle prvog perioda bilo je 5:0, a potom je dva nova pogotka postigao Daniel Anđal, da bi na 8:0 povisio Šombor Šegalmi.

Usledila je serija od 3:1 na drugoj strani bazena, ali to nije bilo dovoljno da domaći Kapošvar ugrozi veliku prednost Solnoka.

Posle 10:3 na poluvremenu, Solnok je održavao veliku razliku, u četvrtu četvrtinu je ušao sa vođstvom od 15:6 i mirno je priveo meč kraju, te je tako došao do 17. pobede u domaćem prvenstvu i zadržao maksimalan učinak na tabeli.

Petostruki strelac bio je Daniel Anđal, dok su Adam Nađ i Norman Šmolc dodali po tri, a Šombor Šegalmi, Radomir Drašović i Filip Filipović po dva pogotka.