Srbija osvojila bronzu u Svetskom kupu

16-09-2018

Srpski vaterpolisti u meču za treće mesto u Svetskom kupu pobedili su domaću Nemačku u Berlinu sa ubedljivih 15:9 i tako osvojili bronzu.

Podmlađena selekcija Srbije odlično je počela, kao i protiv Mađarske u polufinalu, ali sada nije dozvolila protivniku da se vrati rezultatski u utakmicu. Već posle prvih osam minuta bilo je 6:2. Briljirao je Nemanja Vico, koji je na kraju postigao četiri gola i zasluženo je proglašen za najboljeg igrača utakmice. Srbija je održavala prednost u narednom periodu, a više puta je imala i šest golova prednosti.

Istakao se i drugi centar, Đorđe Lazić, kao i Strahinja Rašović, koji je u završnici meča postigao tri gola. Na golu je sjajan bio Dimitrije Rističević sa 12 odbrana.

Već u prvom napadu Srbija je dobila igrača više, a Sava Ranđelović je pogodio za 1:0. Odmah su Nemci poravnali na isti način. Ranđelović je isključen, a Marko Štam je bio precizan za 1:1. Nije dugo trebalo srpskim vaterpolistima da stignu do novog pogtka, pošto je posle lepe akcije Dušan Mandić uposlio Viktora Rašovića, koji se okrenuo i šutirao u dalji ugao, za 2:1. Imao je Štam priliku iz peterca da poravna, ali je Dimitrije Rističević sjajno reagovao. Tri i po minuta pre kraja Nemci su dobili novog igrača više, a Denis Strelicki je bio precizan.

Odmah je Srbija odgovorila i golom Nemanje Vica stigla do vođstva od 3:2. Posle nove odbrane Rističevića, Vico je izborio peterac, a siguran realizator bio je Mandić, za 4:2. Forsirao je Štam u napadu, srpski golman je bez problema zaustavljao te udarce, a raspoloženi Vico je postigao novi gol i doneo Srbiji „+3“ (5:2). Odmah posle toga zamenio ga je Đorđe Lazić, koji je ubrzo iznudio igrača više. Savić je zatražio tajm-aut, a Viktor Rašović je uz dosta sreće postigao drugi gol i Srbija je na mali odmor otišla sa četiri gola prednosti – 6:2.

Evropsko prvenstvo, Srbija - Mađarska

Seriju Srbije prekinuo je Džulijan Real lepim golom za 6:3. Revanširala se Srbija golom Lazića sa igračem više, za 7:3. Tri minuta pre kraja prvog poluvremena Gavril Subotić, koji je juče napunio 23 godine, povisio je na 8:3, a Ajdner je odmah smanjio. Nastavili su srpski centri da briljiraju. Posle Vica u prvom periodu, u drugom je nemačku mrežu tresao Lazić, koji je bio precizan za 9:4. Nastavio je Štam da šutira, pa je posle dve četvrtine imao 1/6 iz igre, uz neiskorišćeni peterac. Mogao je Subotić u poslednjim sekundama iz kontre da povisi na 10:4, ali mu je igrač bio na leđima i šutirao je u Šenkela, te je ostalo 9:4 posle dve četvrtine.

Prelepim golom Vico je doneo Srbiji šest golova prednosti, a odmah je Hans Šulc smanjio. Sredinom trećeg perioda Nemačka je prišla na četiri gola zaostatka, pošto je Real postigao drugi gol. Međutim, Subotić je iznenadio odbranu ali i golmana Šenkela, pa je ponovo bilo „+5“. U strelce se potom upisao i Strahinja Rašović, pošto ga je sa druge strane uposlio Mateja Asanović – 12:6.

Rističević je bio perfektan danas, baš kao i Vico, koji je postigao svoj četvrti gol i povisio prednost Srbije na 13:6. Lepim golom Strelicki je uzvratio, ali je pobednik bio poznat. Posle polu kontre stariji od braće Rašović postigao je još jedan gol, za 14:7. Real je svojim trećim golom smanjio, ali se ponovo Rašović revanširao posle lepe akcije. Srpski vaterpolista koji igra za Nemačku, Marin Restović, postavio je konačnih 15:8.

Srbija – Nemačka 15:9 (6:2, 3:2, 3:2, 3:3)

Srbija: Rističević, Mandić 1, V. Rašović 2, Ranđelović 1, Subotić 2, Lazić 2, Vico 4, Jakšić, Asanović, Stojanović, S. Rašović 3.

Nemačka: Šenkel, Rebel, Real 3, Džangling, Strelicki 2, Šulc 1, Štam 1, Ćuk, Restović 1, Ajdner 1.