Srbija po pljusku savladala Španiju

15-07-2016

U poslednjem meču grupne faze na turniru “Osam nacija” u Boru, vaterpolisti Srbije pobedili su selekciju Španije rezultatom 12:9 i tako zauzeli prvo mesto u grupi. Bez obzira na loše vreme i kišu koja je bez prestanka padala, tribine otvorenog bazena bile su solidno popunjene, a igrači su se odužili navijačima dobrom igrom i plasmanom u polufinale, gde će se u subotu sastati sa Crnom Gorom.

Srbija je krajem prve četvrtine povela 2:1 i na kraju prvog perioda usledio je prekid zbog grmljavine. Ipak, pauza je kratko trajala, iako je i u nastavku meča bilo grmljavine. Druga četvrtina donela mnogo uzbuđenja. Srbija je preko Pijetlovića postigla gol za 3:2, a tada je došlo do sukoba između strelca i Alberta Espanjola. Obojica su dobili iskuljučenje do kraja utakmice, a klupu je morao da napusti i selektor Španije Hernandez, koji je nekoliko minuta prigovarao.

Ekipe su nastavile četiri minuta sa petoricom igrača u polju, a Srbija je počela da pogađa mrežu Lopeza. Strelci su bili Ćuk, Filipović i Nikić, na drugoj strani je jednom uzvratio Munariz i na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 6:3. Španci su posle odmora zaigrali bolji i predvođeni Giljermom Molinom prišli su na gol minusa. Odlični Molina postigao je četiri gola, a tri iz peterca. Odgovorili su odlični Filipović i Strahinja Rašović ali je prednost bila minimalna posle tri četvrtine (8:7). U poslednjih osam minuta domaća reprezentacija se ponovo rezultatski odvojila, Pijetlović je na golu bio veoma dobar i meč je rutinski priveden kraju.

Najefikasniji je bio Molina sa četiri gola, a u pobedničkoj ekipi tri puta precizan je bio Filipović.

Srbija se u subotu u polufinalu sastaje sa Crnom Gorom, dok će se u drugom meču za finale boriti Italija i Grčka.

Srbija – Španija 12:9 (2:1, 4:2, 2:4, 4:2)

Bazen SC Bor. Gledalaca: 1200. Sudije: Matijašević (Crna Gora) i Kastanjela (Italija). Igrač više: Srbija 11 (4), Španija 8 (2). Peterci: Srbija 1 (1), Španija 3 (3).

SRBIJA: G. Pijelović, S. Rašović 1, Subotić 1, Ranđelović, Ćuk 1, D. Pijetlović 1, Nikić 2, V. Rašović 1, Jakšić 1, Filipović 3, Prlainović 1, B. Mitrović. Selektor: Savić.

ŠPANIJA: Agilar, Munariz 3, Roka, Granados, Molina 4, Mingel 1, Širanji, Espanjol, Taul, Fernadez, Malarač 1, Ečenike, Lopez. Selektor: Hernadez.