Srbija pobedila Grčku u generalnoj probi pred EP

05-01-2016

Vaterpolisti Srbije uspešno su okončali mini pripreme u Atini za Evropsko prvenstvo koje za nekoliko dana počinje u Beogradu. U generalnoj probi za šampionat Starog kontinenta izabranici selektora Dejana Savića su pobedili Grčku sa 12:11 (2:3, 3:3, 4:2, 3:3).

Grci su bili bolji tokom prvog poluvremena i konstantno su bili u vođstvu. U prvoj četvrtini su vodili sa 3:1, pred kraj poluvremena sa 6:4, ali je Srbija preko Mandića prišla na gol minusa pre odlaska na odmor.

Srbija je početkom trećeg perioda preokrenula golovima Aleksića i Pijetlovića, da bi domaća selekcija nešto kasnije ponovo stigla do vođstva. Izjednačio je Prlainović i to je bio njegov 400. pogodak za reprezentaciju. U poslednjem minutu treće četvrtine Srbija je sa igračem više, preko Aleksića, stigla do nove prednosti.

Međutim i u poslednjih osam minuta igralo se u serijama, pa je Grčka opet imala gol prednosti. Izjednačio je Ćuk, a prednost Srbiji vratio Mandić. Funtulis poravnava, a onda dva minuta pre kraja Aleksić postavlja konačnih 12:11.

Najefikasniji u našem timu sa po tri gola bili su Mandić i Aleksić, koji je postigao i gol odluke, dva minuta pre kraja. Ćuk je postigao dva pogotka, a po jednom su se u strelce upisali Gocić, Duško Pijetlović, Nikić i Prlainović.