Srbija ubedljiva protiv Rumuna

13-11-2018

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Rumuniju sa 13:6 u drugom kolu Evropa kupa.

Srbija je u podmlađenom sastavu u Bukureštu od početka diktirala ritam utakmice i na poluvremenu je vodila 5:1. Rumuni su u trećem periodu bili nešto bolji, da bi selekcija Dejana Savića u poslednjih osam minuta ponovila igru iz prvog poluvremena i stigla do ubedljivog trijumfa.

Povela je Srbija 3:0 golovima Filipa Filipovića i Ognjena Stojanovića, koji je postigao dva pogotka. U nastavku su se razigrali i braća Rašović, Strahinja i Viktor, te je na poluvremenu bilo 5:1. Rumuni su zaigrali nešto bolje u trećem periodu i uspeli su da priđu na tri gola zaostatka.

Međutim, Srbija je u poslednjih osam minuta uvećala prednost i ostvarila ubedljiv trijumf. Za igrača utrakmice proglašen je Strahinja Rašović, koji je bio najefikasniji sa četiri gola, dok je Stojanović dodao tri, a po dva su postigli Miloš Ćuk i Filipović, koji je posle meča rekao:

Zadovoljan sam, bilo je prema očekivanju. Neke greške pripisujem prvom okupljanju. Zdravi smo ostali to je najbitnije.

Rumunija – Srbija 6:13 (1:3, 0:2, 4:3, 1:5)

Bazen SC Izvorani. Sudije: Dali (Malta), Rovida (Italija). Gledalaca 500. Igrač više: Rumunija 9 (2), Srbija 9 (3).

RUMUNIJA: Tic, Radu 1, Negrean, George 1, Fulea 1, Đorđesku 1, Protesa 1, Ćoveanu 1, Kalin, Oanta, Giban, Antipa, Abrudan. Selektor: Jordače.

SRBIJA: Pijetlović, S. Rašović 4, V. Rašović 1, Ranđelović, Ćuk 2, Lazić, Toholj, Tomić, Jakšić, Filipović 2, Stojanović 3, Lukić 1, Dobožanov. Selektor: Savić.