Srbija ubedljiva protiv Slovačke za kraj grupne faze Svetske lige

11-04-2017

Vaterpolo reprezentacija Srbije ubedljivom pobedom završila je grupnu fazu Svetske lige. Podmlađen sastav Srbije u Bečeju je sa 11:2 porazio Slovačku, a ekipa selektora Dejana Savića još ranije je obezbedila prvo mesto i plasman na finalni turnir Svetske lige, koji će se igrati u Moskvi krajem juna ove godine.

Domaća reprezentacija povela je 3:0, na poluvremenu je bilo 6:1 i mladi vaterpolisti u nastavku su rutinski održavali i uvećavali razliku protiv rivala koji je u prethodnom meču sa Srbijom izborio peterce.

Srpski vaterpolisti poveli su golom Đorđa Lazića na početku utakmice, da bi dva minuta pre kraja Viktor Rašović golom posle faula povisio na 2:0. Slovaci su na drugoj strani pokušavali da ugroze gol Rističevića udarcima iz daljine, ali je mreža mirovala. U poslednjem napadu Ognjen Stojanović je pogodio za 3:0.

Prvi pogodak za Slovačku postigao je u drugom periodu Marek Tkač iz peterca, a gosti su imali priliku sa igračem više da priđu na gol minusa. Sjajnim pogotkom Gavril Subotić je vratio „+3“, da bi Nebojša Toholj povisio na 5:1. Radomir Drašović se pobrinuo da Srbija na veliki odmor ode sa pet golova prednosti (6:1) i već tada je sve bilo poznato.

Standardno, Savić je na poluvremenu zamenio golmana, te je umesto Rističevića ispred mreže bio Lazar Dobožanov, kojeg je publika u rodnom Bečeju pozdravila velikim aplauzom. Slovaci su prekinuli post i postigli još jedan gol. Ubrzo je nastavljena serija domaćih, pošto su Strahinja Rašović i Toholj pogađali za 8:2 i sa tim rezultatom se ušlo u poslednjih osam minuta.

Odličnim golom debitant Petar Tomić ulepšao je svoj debi za seniorsku reprezentaciju, a do kraja su pogađali Lazić i Drašović, za konačnih 11:2.