Zrenjanin pozdravio vaterpoliste, Srbija ubedljiva protiv Australije

31-03-2016

U meču koji je imao humanitaran karakter, vaterpolo reprezentacija Srbije pred punim tribinama bazena SC “Jug” u Zrenjaninu pobedila je selekciju Australije sa ubedljivih 19:6. Srbija je gostovala u Zrenjaninu prvi put posle 20 godina, pošto je daleke 1996. godine osvojila Balkanijadu u ovom gradu. Sav prihod od prodatih ulaznica namenjen je deci oboleloj od raka.

Pobednik je bio poznat već posle prve dve četvrtine, kada je Srbija vodila sa ubedljivih 8:2. U prvih 16 minuta briljirao je Filip Filipović sa četiri gola. U nastavku je domaća reprezentacija igrala u istom ritmu, pa je prednost konstantno rasla. Na kraju je najefikasniji bio Gavril Subotić, strelac pet golova. Filipović je postigao četiri, a po tri puta mrežu su zatresli Dušan Mandić i Slobodan Nikić. U strelce su se još upisali Duško Pijetlović, Nemanja Ubović i Strahinja Rašović.

U sjajnoj atmosferi na bazenu SC “Jug” gledaoci su mogli da uživaju u atraktivnim potezima, a publika je poslednji minut utakmice ispratila na nogama uz ovacije našim igračima.

Pre utakmice predstavnici Nacionalnog udruženja roditelja dece obolele od raka su predali plaketu Živku Gociću u znak zahvačnosti na podršci. Za odigranih 100 utakmica u reprezentaciji predsednik VSS Milorad Krivokapić je predao poklone Milošu Ćuku i Dušanu Mandiću a isti čeka i, danas odsutnog zbog bolesti, Branislava Mitrovića.

Srbija – Australija 19:6 (3:1, 5:1, 5:2, 6:2)

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 3, Gocić, Ranđelović 1, Subotić 5, D. Pijetlović 1, Nikić 3, V. Rašović, Jakšić, Filipović 4, Ubović 1, S. Rašović 1, Rističević. Selektor: Savić.

AUSTRALIJA: Stenton, Kembel 1, Vord, Koteril, Pauer, Gilhrist, Rouč, Tajler 1, Svit, Kajes 1, Hojden 1, Miler 1, Denerlej, Emerli 1. Selektor: Fatović.