Filipović pred meč sa Partizanom: Crno-beli najveću utakmicu ove sezone ne igraju u bazenu

10-11-2015

Utakmicama drugog kola, u sredu se nastavlja takmičenje u Ligi šampiona. Vaterpolisti Pro Reka na startu ovog takmičenja bili su ubedljivi protiv Galatasaraja i slavili su rezultatom 15:4, a u sredu, od 18 časova, na svom bazenu dočekaće ekipu Partizana. Italijanski klub u ovom meču je veliki favorit, a za Filipa Filipovića, Andriju Prlainovića i Duška Pijetlovića ovo će biti tek druga utakmica u klupskoj sezoni.

Najbolji igrač sveta i bivši vaterpolista kluba sa Banjice, Filip Filipović, rekao je da je Partizan u nikad težoj finansiskoj situaciji i da su mladim igračima neophodne jake utakmice.

– Sutra se igra drugo kolo Lige šampiona. Igram protiv svog bivšeg kluba, velikog Partizana. Jedino što je veliko ostalo u ovom klubu jeste ime koje ih vodi i dugovi koje klub ima prema svima. U nikad težoj finansijskoj situaciji su, pa ipak igraju Ligu šampiona. Sa kojim ciljem? Mladim momcima trebaju jake utakmice, tako najbrže sazrevaju, znam ja to najbolje. Ali, pored velikog trenera stoji bezbroj nerešvih problema sa kojima sam ne može izaći na kraj. Makar ne sam – kazao je Filipović i nastavio:

– Daleko je Partizan od onog puta kojim je mleo sve pred sobom, pogotovo kada sam otišao iz kluba. Momci su imali sve sjajne sezone. Ni posle osvajanja Evropske titule, klub nije našao način da se finansijski obezbedi, vrati dugove, reguliše obaveze prema bivšim i tadašnjim igračima. Danas nijedan od njih nije više član ekipe. Mislim da najveću utakmicu Partizan igra ove sezone, ali ne u bazenu. To je borba za opstanak. Ne u Ligi šampiona, ne u prvenstvu, već za opstanak i dalje postojanje.

U ostalim susretima drugog kola Lige šampiona sastaju se: Galatsaraj – Jug (18č), Primorje – Eger (18č), Špandau – Olimpijakos (18č), Solnok – OSC (18č) i Barseloneta – Jadran HN (19:15č).

Povezane vesti

Filip Filipović po peti put najbolji igrač Evrope

Filip-Filipovic nagrada OKS

Filip Filipović po drugi put sportista godine u izboru Olimpijskog komiteta Srbije

Filip Filipovic dodela FINA 2021

FINA proglasila Filipa Filipovića za najboljeg igrača na svetu