Pro Reko pobedio Ferencvaroš i zadržao maksimalan učinak u Ligi šampiona

22-11-2018

Vaterpolisti Pro Reka zadržali su maksimalan učinak u Ligi šampiona, pošto su u derbiju trećeg kola na svom bazenu pobedili mađarski Ferencvaroš rezultatom 9:6.

Aktuelni šampion Mađarske konstantno je vodio u prvom poluvremenu i tri puta je imao minimalnu prednost. Međutim, na odmor se otišlo sa nerešenih 3:3, a Pro Reko je u nastavku preokrenuo i do kraja nije ispuštao vođstvo.

Tamaš Mezei je posle dva minuta igre doneo prednost gostima, da bi ubrzo poravnao sa igračem više Aleksndar Ivović. Odmah je usledio gol na drugoj strani, a precizan je bio Aron Janger. Pro Reko je potom propustio priliku sa dva igrača više, ali je početkom drugog dela meča Frančesko Di Fulvio bio precizan.

Kao i u prvom periodu, Ferencvaroš je odmah uzvratio golom i stigao do 3:2 preko Martona Vamoša. Posle nekoliko minuta Gonzalo Ečenike se pobrinuo da se na poluvreme ode sa 3:3.

Tim Ratka Rudića u nastavku je zaigrao mnogo bolje, što je rezultiralo preokretom. Već u prvih 90 sekundi Alesandro Veloto i Filip Filipović doneli su preokret. Silard Janšik je smanjio, ali je odmah odgovorio Frančesko Di Fulvio svojim drugim golom.

Mađari su propustili dve šanse sa igračem više, ali je u završnici trećeg perioda Janšik još jednom pogodio mrežu Marka Bijača, pa se u poslednjih osam minuta ušlo sa 6:5. Igralo se gol za gol u prvom delu poslednje četvrtine, a potom su Mateo Aikardi i Ivović bili precizni za konačnih 9:6 dva i po minuta pre kraja. U samoj završnici meča, Aikardi i srpski bek, Nikola Jakšić, dobili su isključenja sa pravom zamene.