Pro Reko rutinski i protiv Boljaska

20-02-2016

Šampion Italije, Pro Reko, u 16. kolu domaćeg prvenstva savladao je Boljasko sa sigurnih 13:7. Gosti su bili u igri samo do kraja prvog perioda, kada je favorizovani domaćin vodio sa 5:4. Pro Reko je u nastavku preuzeo kontrolu nad igrom i rutinski došao do nove pobede.

U prvih osam minuta bilo je veoma zanimljivo, pošto je postignuto devet golova. Poveli su domaći 3:1 golovima Aikardija, Di Fulvija i Sukna. Kasnije je bilo i 5:2, ali je Boljasko u poslednjih 90 sekundi prve deonice dva puta zatresao mrežu i prišao na samo gol zaostatka (5:4). Igrači Pro Reka su u drugom periodu bili mnogo sigurniji u odbrani, a na drugoj strani su pogađali stranci, Bodegas, Mandić dva puta i Sukno, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 9:5. Srpski reprezentativac Dušan Mandić povisio je na 10:5 i njegova ekipa je do kraja održavala veliku prednost.

Frančesko Di Fulvio je bio najraspoloženiji sa četiri gola. Mandić je dodao tri, a po dva puta u strelce su se upisali Sukno i Aikardi.

Pro Reko je prvi na tabeli sa maksimalnim učinkom, a prati ga Breša sa pobedom manje.